понедельник, 28 ноября 2016 г.

Донецьк - найбільший промисловий центр України. І не дивлячись на постійну зайнятість, жителі теж відпочивають. Туристичні пам’ятки Донецька трохи відрізняються від інших міст, так як всі визначні пам'ятки пов'язані зі специфікою міста. Ми з Вами розглянемо ті місця, які неодмінно треба відвідати в Донецьку. 

І так, пам'ятник Джону Юзу, засновнику міста. Скульптор пам'ятника А.М. Скорих. Раніше Донецьк називався на честь Джона Юзівкою до 1924 року.

Туристичні пам’ятки Донецька кожен раз нам нагадують, які тут жили і, звичайно ж, живуть зараз чудові люди. Ну як можна з рейки створити такий шедевр. А справа була ось як: Мерцалов Олексій у 1896 році викував пальму небувалої краси. Копія виготовлена Каспрутком Сергієм і встановлена поряд з краєзнавчим музеєм.

Продовжуючи тему, розповім про Донецький парк кованих фігур. До чого ж романтичне - це місце. Парк був відкритий в 2001 році. А як сюди потрапляють ці роботи. Все дуже просто. Щороку в місті проводиться фестиваль ковальської майстерності і за традицією роботи, виставлені на фестивалі, залишаються в парку. Чудовий звичай. А як тут гарно, просто казка.

Далі парк культури і відпочинку імені Щербакова. Парк розташований у Ворошиловському районі. Тут розташовані дитячі майданчики, атракціони, алеї з дивовижно красивими трояндами і фонтаном. А також в парку імені Щербакова знаходяться: шахово - шашковий павільйон, «Зелений» кіноконцертний зал, кафе, танцмайданчик. Тут ви можете по - справжньому відпочити зі своєю родиною і друзями і провести незабутній вікенд.

А тепер увага фанатів футболу. До вашої уваги «Донбас Арена». У східній Європі вона є першою ареною, побудованою відповідно до стандарту УЄФА. Ця пам'ятка обійшлася в 400 мільйонів доларів. Та сюди ви можете потрапити не тільки на матч, а й просто з екскурсією.
Біля входу на територію арени розташований такий цікавий м'яч, це м'яч-фонтан.М'яч виконаний з граніту, і важить 30 тон. Сам м'яч обертається від тиску води. Він є найбільшим м'ячем у світі і претендує на занесення його до книги рекордів Гіннеса.

А ось будівлю, яка будувалася для музичної школи, було передано під краєзнавчий музей. Музей є науково-дослідним і культурно-освітнім центром.

Ну, а проти відвідання цієї пам'ятки Донецька ніхто не буде. Так як це - цифровий планетарій. Тут виконуються найзаповітніші мрії. Як? А от як: в цьому планетарії Ви можете стати свідком того як комета падає на поверхню Юпітера, або самі відкриєте нову комету.

Далі Цар - гармата. Цар Федір Іванович зображений на гарматі. Звідси її назва, хоча цілком можливо, що назва не від зображення царя, а від самих розмірів гармати. Важить вона 2400 пуди, а довжина 5.34.

На мою думку, найважливішою пам'яткою Донецька є пам'ятник «Слави шахтарській праці». Краса і романтика це добре, але праця і повага трудящим - найголовніше, це має цінуватися, і шануватися. Адже професія шахтаря сама пекельна і важка. Архітектором був П.І. Вігдергауз, скульптором Ракитянський К.Є.

На жаль, не всі визначні пам'ятки Донецька такі романтичні і позитивні. І воно звичайно зрозуміло, бо це життя. У житті потрібно багато пройти і випробувати.Пам'ять загиблим жертвам Чорнобильської трагедії. Скульптори Н.І. Колесник і Ю.І. Балдін. Пам'ятник відкрито в десяту річницю аварії.

А завершити нашу невелику подорож хочеться на хорошій ноті. Академічний державний театр опери і балету імені Солов'яненка А.Б. Тут виступає балет під керівництвом Вадима Писарєва, дають концерти зірки світового рівня, прекрасно звучить хор під керівництвом Людмили Стрельцової.

1 комментарий: